Turistika se psem

Napsal 7psu.bloger.cz (») 13. 5. 2015, přečteno: 2100×
turistika-se-psem.jpg

Chodíte rádi do přírody a chcete, aby se turistika se psem stala součástí i vašeho volného času? Nic není nemožné a už vůbec není důvod se takových aktivit obávat. Váš pes se taky rád proběhne v přírodě a jistě to pro bude vítané zpestření jejich jinak obvyklého denního rituálu.

Výletujeme se psem

Pěší turistiku milují tisíce lidí a navíc Česká republika má snad nejlépe propracovanou síť značených tras. Turistika se psem vyžaduje, abychom při plánování pěšího výletu mysleli i na fakt, že pes je také tvor, který se může unavit. Délka a celková náročnost akce by proto měly odpovídat konkrétním schopnostem daného psího plemene. Jinak na tom může být fyzicky jezevčík a jinak třeba kolie. Úplnou samozřejmostí je mít s sebou obojek, vodítko a náhubek. Při procházení lesem nesmíme zapomínat na to, že podle zákona musí být pes pod kontrolou svého pána. Měl by tedy být na vodítku. Pokud máte pejska na volno a jde poslušně vedle vás, tak sice nic neporušujete, ale riskujete, že pes uvidí nebo ucítí lesní zvěř a začne ji pronásledovat. Štvaním zvěře se rozumí i to, když pes jde po její stopě a vůbec zvíře nevidí.

Pitný režim...

Člověk i pes si výpravu lépe užijí, když se budou dodržovat pravidelné přestávky, což vlastně potřebují oba dva „výletníci“ a nezapomíná se na pitný režim. Je tedy třeba mít tekutiny nejen pro sebe, ale i dostatek vody pro čtyřnohého přítele. Než se dostaneme na místo, odkud chceme vyrazit pěšky a cestujeme tam vlakem či autobusem, nesmíme zapomenout, že i pes potřebuje svou jízdenku a během přepravy musí mít náhubek. Bez náhubku může být vyloučen z přepravy. Turistika se psem prostě něco vyžaduje.

Když jedeme autem nebo na kole...

Na trhu jsou dnes k dispozici rozmanité věci, které psí cestování v mnohém ulehčují. Není třeba vlastnit úplně všechno, ale spíše se zaměřit na praktické potřeby a na konkrétní specifika vašeho miláčka. Pro dojezd autem do místa výpravy existují klece pro psy, speciální autopotahy a automřížky. Dále pak pásy a sedačky. Zvolit můžete i nějakou přepravku pro psy. Pro malé psíky jsou vhodné například cestovní tašky či batohy a ty mají uplatnění po celou dobu výletu. Turistika se psem myslí i na cyklovýlety, a to v podobě přepravních boxů na řídítka kola nebo vozíku pro psa za kolo. Při aktivitách na lodi a vodních hrátkách nabízí trh psí záchranné vesty. Obecně pak najde uplatnění cestovní láhev na vodu a cestovní miska.

Lékárničku s sebou!

Nikdy nevíte, co se může stát a je dobré být připraven i na poskytnutí možné první pomoci při zranění. Vhodné je mít s sebou minimálně tekutý obvaz ve spreji či elastické obinadlo pro psy. Pro delší cestování je pak nejlepší variantou psí lékárnička. Ta obsahuje náplast, obvaz, fixační a sterilní obvaz, hřebínek na blechy, pinzetu na klíšťata, tampony, injekční stříkačku, plastovou pinzetu, smyčku na upevnění čumáku a pár latexových rukavic. Kdo je připraven, není překvapen.

Vyrazte také na výlet!

Česká republika má mnoho čarokrásných přírodních míst a oblastí. Vidět je na vlastní oči, je velkým zážitkem. A když u toho máte i svého psího přítele, může být takový čas víc než příjemný. Užijete si volnosti a odpočinku oba. Turistika se psem není nic čeho bychom se museli obávat nebo dokonce čeho bychom se museli vzdát. Ba právě naopak. Takže si v klidu domova naplánujte cestu a bez obav vyražte. A pokud máte děti, tak ty si během vandrování s pejskem určitě užijí hodně legrace. 

Štítky: turistika, pes, výlet
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a deset