Tanec se psem

Napsal 7psu.bloger.cz (») 19. 6. 2015, přečteno: 1280×
1-3637968.jpg

Pokud se chcete věnovat se svým psem nové aktivitě, máte rádi hudbu a jste rádi středem pozornosti, pak je tanec se psem nejlepší volbou. Není tak rychlý jako agility, ani nudný jako klasické cvičákové drilování poslušnosti. Přesto patří ke psím sportům, dá se mu věnovat na velmi vysoké úrovni, ale i jen tak pro zábavu a pro pobavení. Vyzvete svého psa k tanci?

Tanec, psí sport jako každý jiný

Tento psí sport, kdy pes pod vedením psovoda předvádí nejrůznější cviky do rytmu hudby, vznikl z obedience, protože ovladatelnost psa je i zde na prvním místě. Základem je naučení cviků klasické poslušnosti, Váš pes se neobejde bez přivolání, chůze u nohy, sednutí, lehnutí, odložení. Dál už přicházejí na řadu cviky povinné, které jsou předepsané, a musí se předvést, pokud se chcete tomuto sportu věnovat na závodní úrovni. Povinných prvků je pět a pořadatel si sám určuje, kolik jich musí psovod ve své sestavě ukázat. Patří sem otočka psa kolem vlastní osy, chůze u nohy, obíhání psa v kruzích kolem psovoda nebo rekvizity, couvání a tanec na dálku, kdy pes musí předvést libovolný cvik ve vzdálenosti alespoň 3 metrů od psovoda.

Taneční kroky?

Kreativitě se meze nekladou, proto už je jen na Vás, jaké další cviky chcete svého psa naučit. Velmi efektivně vypadá třeba zvedání tlapek, přeskakování rukou či nohou psovoda, probíhání pod nohama, panáčkování, chůze po zadních apod. Pak už jen stačí vybrat oblíbenou hudbu a vrhnout se na secvičování sestavy. Tanec se psem je sport velmi náročný. I když se na první pohled zdá, že secvičit takovou sestavu přece musí být snadné, nenechte se zmást, před prvním vystoupením stojí hodiny a hodiny práce. Pes, který doma cvičí ukázkově a baví svými dovednostmi všechny naše přátelé, není zárukou povedené a vyhrané soutěže. Postupně si musí zvyknout podávat stejně kvalitní výkony jako doma či na zahradě i před početným obecenstvem s rušivými vlivy v podobě dalších psů kolem něj.

Pro jaké psy je určen?

Tanec se psem se hodí pro všechna plemena psů, roztomile vypadá tančící maličká čivava, respekt budí taneční vystoupení dobrmana na rockovou hudbu. Na vrcholovou úroveň to asi každý nedotáhne, ale proč psa nenaučit pár dalších, nových, zábavných a dobře vypadajících povelů? Tak vzhůru do toho! Třeba jste to právě Vy a Váš pes, kdo bude favoritem ve všech soutěžích.

Štítky: pes, psí sporty
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a dvanáct