Se psem do ZOO? Aneb kde jsou psi vítáni!

Napsal 7psu.bloger.cz (») 20. 7. 2015, přečteno: 3028×
zakaz-vstupu-psu.jpg

Nastává čas letních dovolených. Někdo dává přednost prosluněným plážím a exotice, jiný raději poznává krásy naší země. Pro milovníky zvířat se přímo nabízí návštěva zoologické zahrady. Chcete s sebou vzít i Vašeho pejska? V jakých zoologických zahradách jsou psi vítáni a kde je naopak vstup se psy zakázán?

Kde se smí se psem a kde nikoli?

brněnské zoologické zahradě mají psi vstup povolen, nesmí jen do pavilonů, na dětská hřiště a do dětské zoo. Dvůr Králové nad Labem se pyšní jediným safari u nás, se psem Vás do této zahrady pustí, pes však musí být ovladatelný, na vodítku a nesmí vstupovat do průchozích voliér. V Hodoníně je vstup psům zakázán. Stejně je na tom i jihlavská zoo, tam už jsou na majitele psů připraveni více, psa si můžete odložit před zahradou do odkládacího boxu. Na uváženou pak už je, jestli není lepší nechat psa raději doma, kde to zná a cítí se dobře. Psy nepustí do zoologické zahrady ani v Liberci, Hluboké nad Vltavou, Ostravě, Plzni a ve Zlíně – Lešné. V Olomouci je vstup se psem povolen, kromě pavilonů, podmínkou je pes na vodítku a psi větší než kokršpaněl musí mít náhubek. V pražské zoologické zahradě jsou ke psům přátelští, tam si pejska s sebou rozhodně vzít můžete. To samé platí pro Ústí nad Labem i Vyškov, kde stačí opět jen vodítko, pro velká plemena náhubek.

Pro více informací je určitě vždy lepší se přímo informovat v příslušné zahradě, protože není nic nepříjemnějšího, než zkažený rodinný výlet kvůli tomu, že někdo musí počkat se psem před zahradou. Varianta nechat psa čekat v autě by měla být v horkých letních dnech rovnou zavrhnuta. Do zoo bych s sebou nevzala psa, který není zvyklý na hodně lidí pohromadě.

S poslušným a dobře socializovaným psem je však takový výlet skvělým zážitkem. Berete s sebou Vaše psy na výlety, nebo je raději necháváte doma? Máte zkušenosti s českými zoologickými zahradami a jejich přístupem k majitelům psů? Podělte se s námi o ně, pejskaři by si měli pomáhat. Třeba právě Vaším názorem pomůžete někomu dalšímu při plánování rodinného výletu.

Štítky: pes, výlet
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel tři a dvě