Psí hotel

Napsal 7psu.bloger.cz (») 13. 5. 2015, přečteno: 1683×
psi-hotel.jpg

Znáte nějaký psí hotel? Možná je čas získat novou zkušenost. Dřív nebo později se to stane každému majiteli psa. Chcete jet na dovolenou a svého čtyřnohého rodinného příslušníka nemůžete vzít sebou, potřebujete se služebně vzdálit a nemáte nikoho na hlídání nebo onemocníte a v nemocnici s vámi pes být nesmí. Těch důvodů je celá řada a každý ho řeší jak může. Mnohdy velmi svízelně a přitom je zde řešení nasnadě – psí hotel.

Luxus nebo běžná záležitost?

Psí hotel již dávno není nijak výjimečná služba. V celé České republice jich funguje celá řada a ve vyspělých zemích v zahraničí je najdete rovněž. Svého psa zde můžete umístit nejen proto, že zrovna nemůže být s vámi, ale třeba i z toho důvodu, že mu chcete dopřát jisté rozptýlení – prostě takovou psí dovolenou.

Co byste měli vědět...

Běžným standardem bývá, že každý pes má svůj samostatný pokoj a více psích klientů na jednom pokoji může být jen od jednoho majitele. Psí hotel disponuje zabezpečeným venkovním prostorem, kde se pejskové mohou volně proběhnout, jsou pro ně připraveny různé hry a zábavné aktivity. Sledováni televize pro pejsky je rovněž v možnostech hotelu a úplnou samozřejmostí je pravidelná strava, neustálý přístup k pitné vodě a nezbytné pamlsky. Psi nejsou nijak omezováni v pohybu a veškerý jejich pobyt je pod neustálým dohledem pracovníků hotelu. Jediným omezením se tak stává, a to všude, že hotely nepřijímají agresivní psy, na které sotva tak stačí jejich majitel.

Není hotel jako hotel...

Stejně jako hotely pro lidi nejsou všechny stejné, tak se liší svou úrovní i psí hotely. V nabídce služeb může být i doprava do hotelu a zpět, masáže, koupání, stříhání a apod. V nabídce volného trhu najdete slušný psí hotel za rozumné ceny i velmi luxusní hotýlek, kde je cenová relace pochopitelně na úplně jiné bázi. Vybrat si tak může skutečně každý chovatel. Ceny za pobyt a jednotlivé vybrané služby začínají na několika stokorunách, ovšem mohou dosáhnout i tisícových položek.

Na co se připravit...

Dobrý psí hotel umožňuje jak krátkodobé, tak dlouhodobé pobyty. Obecně se doporučuje vzít do hotelu pejskovi jeho oblíbenou hračku a případně i pelíšek, pokud je na něj zvyklý a bez své „postýlky“ by byl nervozní. Samozřejmostí je očkovací průkaz a obojek s vodítkem. Jiné požadavky obvykle provozovatel hotelu nemá, ale je vhodné se předem raději informovat u konkrétního hotelu, který si vyberete. Zvláště, když sem chcete dát pejska poprvé. Není od věci si zprvu psí hotel prohlédnout a osobně se přesvědčit o celkové úrovni nejen zařízení jako takového, ale i o zkušenostech a přístupu personálu. Již první kontakt může mnohé napovědět.

Vyzkoušíte jej se svým psíkem také?

Tak co, uvažujete už, že nějaký ten psí hotel vyzkoušíte? Nebo to není nic pro vás? V každém případě se zde nabízí jisté řešení jak pro nenadálé životní situace, tak pro předem naplánované. Psí hotel se o vašeho pejska postará tak, že mu nebude nic scházet a zažije zase něco úplně jiného, než běžně zažívá s vámi. Možná si i vy oblíbíte tuto službu a budete ji dle své potřeby využívat. Pes si může psí hotel zamilovat tak, že až příští půjde do stejného zařízení, tak si vzpomene a sám se bude těšit. Těšit se pak bude i na vás a všichni majitelé psů moc dobře ví, jak je jejich čtyřnohý přítel radostně a láskyplně vítá, kdykoliv se odněkud vracejí. Takové zážitky umí poskytnout jen nejlepší přítel člověka. 

Štítky: psí hotel, pes
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a třináct