Pes v letadle. Kočka v letadle. Aneb přeprava zvířat

Napsal 7psu.bloger.cz (») 1. 6. 2015, přečteno: 1352×
v-letadle.jpg

Plánujete vyrazit na dovolenou k moři letadlem a chtěli byste odletět i se svým zvířecím mazlíčkem? Není to nemožné. Máme pro vás několik užitečných rad, které byste měli dodržet. Například je nezbytné se dopředu informovat, jaká pravidla pro cestování se zvířaty platí u společnosti, kterou jste si pro svůj let vybrali.


Co je třeba udělat před odletem

Nestačí si ale jen ověřit, zda a za jakých podmínek vybraná letecká společnost zvířata přepravuje. Je toho třeba udělat a zjistit před odletem mnohem víc. Měli byste se také informovat, zda-li do cílové země své zvíře vůbec můžete přepravit. V tomto případě se vyplatí kontaktovat nejlépe příslušnou ambasádu nebo veterinární správu.

Dále je byste měli znát jaká zdravotní omezení platí v konkrétních zemích. Tyto informace zpravidla podává opět veterinární správa. Místo v letadle je pak nutné pro vašeho psího parťáka dopředu rezervovat - obecně se doporučuje nechat si rovnou vystavit i potvrzení o rezervaci. Vyhnete se pak zbytečným nedorozuměním při odbavení.

A nakonec si nezapomeňte pečlivě připravit doklady pro svého zvířecího parťáka (pas a potvrzení od veterináře) a zkontrolujte platnost očkování, čipu nebo čitelnost tetování. Není od věci informovat se u veterináře na případná sedativa.

Letový řád a „výjimky“ pro psy

Pokud nevyrážíte na záchrannou misi se záchranářským či policejním týmem, jejichž služební psi stejně jako psi asistenční (pro osoby se zdravotním postižením) platí výjimky, musíte se držet platného letového řádu dané společnosti.

Většinou psi i kočky mohou cestovat na palubě letadel buď společně s vámi jako kabinové zavazadlo, nebo v nákladovém prostoru jako zboží či odbavené zavazadlo.

Zatímco již zmíněné výjimky,  tedy asistenční, záchranářští nebo policejní psi, cestují zpravidla zdarma, za ostatní domácí mazlíčky se platí poplatek dle ceníků leteckých společností, které se od sebe mohou samozřejmě lišit. Více na www.cestovanisepsem.cz

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel pět a šest