Nejoblíbenější psí plemena

Napsal 7psu.bloger.cz (») 17. 7. 2015, přečteno: 2037×
cela-rodina.jpg

Zeptejte se kohokoliv, kdo vlastní psa, které plemeno je pro něj nejoblíbenější. Každý chovatel i majitel psa vychvaluje právě to psí plemeno, které vlastní. Rozhodl se pro něj, a proto je jeho pes zaručeně nejlepší. Většina pejskařů by si nikdy nekoupila jiné plemeno, než které doposud vlastnili. Která plemena psů jsou však považována za nejoblíbenější podle statistik?

Nejoblíbenější plemeno?

Na stánkách entirelypets.com probíhal v lednu a únoru tohoto roku velký průzkum, lidé zde hlasovali pro jejich nejoblíbenější psí plemeno. Po nashromáždění více než 17 500 hlasů byly zveřejněny výsledky. A jak to tedy dopadlo? Na prvním místě oblíbenosti se umístil labradorský retrívr, místo druhé má jeho kolega zlatý retrívr. Retrívři jsou opravdu všestranní, klidní, rodinní psi, jejich obliba stále roste i u nás. Na psích výstavách jsem v dřívější době potkávala všude samé německé ovčáky, teď je pomalu každý čtvrtý pes retrívr. Přesto si známí „policejní psi“, proslavení především nezapomenutelný seriálem Komisař Rex, drží své postavení a v žebříčku oblíbenosti jsou zde na třetím místě. Na čtvrtém místě se umístil West Higland White teriér. Přijde mi, že u nás tito bílí sympaťáci až tak moc rozšíření nejsou, v Čechách dají lidi přednost spíše jezevčíkovi.

Další oblíbené rasy psů

Páté místo náleží údajně nejchytřejšímu psovi na světě – border kolii. Tento pes je jistě hodně oblíben pro své skvělé výkony v novějších psích sportech, jako je agility, tanec se psem apod. Hned za ním je australský honácký pes, taktéž velmi inteligentní plemeno. Místo sedmé obsadil sibiřský husky, pes sice krásný, ale dost svobodomyslný, rozhodně ne pro každého. Na osmém místě je hrdá a chytrá kolie, kdo by neznal Lassie. Předposlední deváté místo přísluší jorkširskému teriérovi, místo desáté dostal bígl.

Kdo v průzkumu chybí?

S prvními místy se určitě ztotožňuji, trochu mi v žebříčku ale chybí psi, jako jsou dobrman, rotvajler, bernský salašnický pes, čivava, pudl, boxer a další. Kde je stále oblíbenější pitbull teriér a staford? Vždycky nějaké plemeno zažívá svoje období popularity, ale málo z nich si umí své místo udržet. Pro každého by žebříček nejoblíbenějších plemen vypadal jistě jinak. Co si o tom myslíte? Která plemena jsou ta nejoblíbenější podle Vás? Dáváte přednost psovi, kterého mají všichni, nebo jste raději originální a propagujete méně známá plemena?

Štítky: pes
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Arya z IP 2a00:1028:838a:*** | 28.4.2017 14:26
My máme pětiletého jack russela a za jiného bychom ho určitě neměnili! Nedávno jsme objevili stránky s krásnými psími potřebami a doplňky www.petamour.cz, kde mají pro malé rasy psů obrovský výběr oblečků, obojků, vodítek atd., doporučuju!


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a osm