Kočka pro alergiky. Sphynx?

Napsal 7psu.bloger.cz (») 1. 6. 2015, přečteno: 1903×
sphinx.jpg

Propadli jste kouzlu koček, ale zároveň máte rádi trochu extravagance a exotiky? Chcete najít domácího mazlíčka, který bude odlišný od všech ostatních? Pak je pro Vás vhodná kočka pro alergiky Sphynx Na první pohled ho rozeznáte od jiných plemen, jelikož tyhle kočičky nemají srst!

Kočičí dáma bez chlupů

Kočka pro alergiky Sphynx na první pohled nemají žádné chlupy, vidět je jen holá kůže podobně jako u psů naháčů. Pro sphynx je typická absence klasické dlouhé srsti, jejich tělo je však pokryto kratičkými jemnými chloupky. Bohužel to není kočka pro alergiky, i když jí tak mnoho lidí prezentuje, protože alergeny neobsahuje jen kočičí srst, ale i kočičí sliny. Bezsrsté kočky ovšem způsobují alergikům menší problémy než ostatní plemena. Ptáte se, jaký to je pocit hladit zvíře, které nemá srst? Rozhodně to není stejné, jako když si šáhnete třeba na hada, kočka sphynx je na dotek semišová, případně jako broskev.

Povaha kočky

Kočka pro alergiky Sphynx nejsou výjimečné jen svým vzhledem, mají i trochu odlišnou povahu od ostatních koček. Jsou daleko mazlivější a upnou se na svého pána. Pokud Vám na kočkách vadí jejich svéráznost a odtažitost, sphynx je dobrá volba, bude se Vám neustále otírat o nohy, ležet na klíně, vyžadovat kontakt. Nesnášejí samotu, přítomnost jejich člověka a jeho pozornost je pro ně nejdůležitější. Jsou velmi inteligentní, zůstávají hraví po celý život, rádi se předvádí, ideální jsou k dětem i k jiným domácím zvířatům. S „nahou“ kočkou si můžete i popovídat, hodně a často komunikuje pomocí hlasu.

Péče o kočku Sphynx

Nároky na péči se nikterak neliší od „normálních“ koček, jen je potřeba pečovat o kůži, která není ničím chráněna. Kvůli absenci srsti se na kůži tvoří maz, usazuje se špína a pot, proto je třeba tyto kočičky pravidelně koupat. Říkáte si kočka a voda, to přece nejde dohromady? I spousta osrstěných koček vodu miluje, sphynx je důležité na koupání zvykat od mala, některé si v koupelích přímo libují, jiné je spíše přetrpí. Koupat se doporučuje jednou za týden až 14 dní, mezi koupelemi je nutné o kůži pečovat pomocí dětských vlhčených ubrousků. Tyto kočky by neměly být dlouho na sluníčku, kůže se snadno spálí, pro ochranu se dá použít dětský krém na opalování s vysokým faktorem.

Líbí se i vám?

Kočka sphynx si našla své milovníky i odpůrce, pro někoho je nádherná, pro jiné ošklivé bezsrsté monstrum připomínající mimozemšťana. Dnes je toto plemeno stále poměrně vzácné, a pokud jste po „nahačce“ zatoužili, cena za pořízení tohoto unikátního mazlíka se pohybuje kolem 10 000 i více.

Štítky: kočka, mazlíčci
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel nula a sedm