Felinoterapie - terapie s kočkou

Napsal 7psu.bloger.cz (») 13. 5. 2015, přečteno: 1775×
kocici-terapie.jpg

Dnes už je mezi širokou veřejnost poměrně hojně rozšířen pojem canisterapie a hipoterapie, tedy terapie za pomoci psa a koně, terapie kočkou – felinoterapie už tak moc známá není. Každý kdo má doma kočku, má doma vlastně takového malého terapeuta, jelikož kočka nepotřebuje žádný speciální výcvik, aby předávala lidem svou energii a pozitivně působila na lidskou psychiku.

Proč kočka léčí?

Už jenom samotný kontakt člověka s kočkou je zde léčebný. Kočka pomáhá lépe překonávat samotu, závislosti, neurózy, neklid a je vědecky dokázáno, že pouhá přítomnost kočky snižuje u člověka míru stresu. Hlazení jemného kočičího kožíšku přímo snižuje hladinu hormonů spojených se stresem. V důsledku toho klesá člověku krevní tlak a uklidňuje se srdeční činnost. Další vědecké výzkumy dokázaly, že pokud člověk sdílí domácnost s kočkou, snižuje se u něj riziko úmrtí na srdeční čí mozkovou příhodu.

Kde se s felinoterapií setkáte?

Felinoterapie se dostala i do psychiatrických léčeben a různých komunitních center, např. pro léčbu závislostí. Lidé se v přítomnosti kočky zklidní, uvolní a rychleji nalézají ztracenou životní rovnováhu i motivaci. Velice zajímavé výsledky přináší vytváření vztahu kočky a dětí s mentálním postižením. Kočka u nich uvolňuje skutečnou podstatu lidských citů. Tyto děti bývají uzavřené, mlčenlivé, je těžké s nimi navázat kontakt. Navázat kontakt s kočkou však pro ně není žádný problém, postupem času dítě v přítomnosti kočky roztává, směje se a přirozeně komunikuje se svým „zvířecím léčitelem“. To mu pomáhá naučit se snáze komunikovat i s lidmi.

Co kočka pozná?

Říká se, že kočka dokáže vycítit různé změny uvnitř našeho těla. Nezřídka majitelé kočiček vyprávějí, jak si jim kočka lehá na místo, které je právě bolí. Kočka dokáže vnímat náladu člověka, dokonce z něj prý i odčerpávat negativní energii. Odedávna jsou kočce připisovány magické schopnosti, stačí se podívat na pohádky, kde každá správná čarodějnice má kočku na rameni J Staří Egypťané uctívali kočky jako bohy, byly pro ně posvátné.

Nemáte rádi kočky?

Lidé se většinou dělí na dvě skupiny, jedna kočky nesnáší a druhá jim naplno propadla. Kočka je velmi svobodomyslné zvíře, vždy si bude dělat pouze to, co ona uzná za vhodné. Dokonce si prý i sama vybírá, kterému člověku chce pomoci a kterému nikoliv. Dokáže se pohybovat ve světě za hranicí našeho vnímání stejně sebejistě jako v našem reálném světě. Kočka už dávno není považována za zvíře podivínů a samotářů, naopak nejvíce majitelů koček jsou vysokoškolsky vzdělaní lidé. Felinoterapie je skvělým způsobem, jak si pomoci od dnešního uspěchaného světa, kdy jsou na nás kladeny stále větší a větší nároky.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a deset